Taryfa dynamiczna

Nowa era energetyki dla firm

Chcesz wyzerować swoje koszty energii bez ograniczeń? Masz dość spekulacji rynku i długoletnich umów branży energetycznej? Chcesz wejść w XXI wiek, ale brakuje Ci miejsca lub masz ograniczenia, żeby wybudować fotowoltaikę lub inne źródło OZE na potrzeby własne?

Klucz do zmian mamy na wyciągnięcie ręki. Odpowiedzią jest Taryfa dynamiczna „D”. Nowoczesne technologie kształtują innowacyjne rozwiązania. Umiejętne gospodarowanie źródłami energii, ich maksymalne wykorzystanie oraz optymalizacja zużycia energii elektrycznej przy zastosowaniu dostępnych narzędi zrodziło pomysł, który wywraca dotychczasowe postrzeganie energetyki.

Taryfa D jest rozwiązaniem dotychczasowych bolączek przedsiębiorstw w zarządzaniu energią. Jest to narzędzie pozwalające już niewielkim przedsiębiorcom wykorzystać rozwiązania maklerskie.

Klienci o zużyciu energii już od poziomu 4 MWh/m-c (rachunek łączny pow. 2 tys zł/m-c) zyskują bezcenną wiedzę o własnej firmie, nieosiągalne dotychczas możliwości kontraktowania energii bezpośrednio z TGE oraz możliwość zdalnego bilansowania energii między własnymi punktami. Podandto klient zyskuje możliwość „wyzerowania bilansowego” swoich kosztów energii, a odnawalne źródła energii może pod własne potrzeby wybudować na drugim końcu Polski! Sprawdź nas przez chwilę na krótkoterminowych umowach, a zaufasz na lata!

Obecnie

Na rynku, z uwagi na nieumiejętne regulacje prawne i centralne sterowanie, doszło do pewnego paradoksu. Energetyki z uwagi na duże ryzyko zmian politycznych rzutujących wprost na zasady funkcjonowania branży wycofują się z produktów wolnorynkowych lub zaczynają kalkulować ryzyko, co jednoznacznie wpływa na jeszcze wyższy wzrost cenników bazowych, brak stabilności i uruchamianie spirali kosztowej.
Ponadto rynek energetyczny jest o krok od rewolucji. Wprowadzenie dzisiaj zmian kluczowych wywoła niesamowity skok popytu na produkt dopasowany do obecnych trendów niezależności. Rynek (klient) oczekuje aby postęp technologiczny był odzwierciedlony bezpośrednio we wszystkich aspektach naszego życia z dużym naciskiem na ekologicznośd i niezależnośd. To podejście zrodziło rozwiązanie jakim jest taryfa D.

Ale czy to się opłaca?

Rozwiązania dotychczasowe jak i te oparte o giełdę są drogie. Ryzyko może się opłacać jeżeli „trafimy”. A co jeżeli się pomylimy? Nie trzeba daleko szukać. Sytuacja rynkowa dość jaskrawie pokazuje pomyłki takich firm, które w ubiegłym roku zakończyły swoje funkcjonowanie. Przy dużej liczbie kontraktów, czy dużych wolumenach pomyłka w szacunkach, zbyt długie oczekiwanie na zakup, czy nagły „zwrot kierunku polityki” może doprowadzić do takich właśnie efektów. Nasze rozwiązanie opiera się jednak na bezpiecznych zakupach, które zawsze będą trafione w punkt, dzięki czemu zarówno my, jak i nasi klienci mogą czuć się bezpiecznie! U nas zakupy odbywają się na rynku bez ryzyka terminowego, bez ryzyka zmian kursów, dokładnie w takich ilościach jakich potrzebują nasi klienci! Taryfa D to narzędzie maklerskie dla każdego!

Jak zachowuje się rynek obecnie?

Taryfa D, z uwagi na ścisłą korelację cen do stawek dostępnych na giełdzie powoduje, iż klient zawsze jest na najkorzystniejszych stawkach. W tabeli obok jest przedstawiony uśredniony poziom cen giełdowych ostatnich miesięcy mający bezpośrednie przełożenie na ceny jakie mają nasi klienci!
Dla porównania ceny w styczniu zostały podniesione przez operatorów w taryfach o około 12% i doszły do poziomu blisko 500 zł! A jak to wygląda na giełdzie? W 2019 roku było to 245,44 zł. Obecnie średnia z tego roku to 171,95.

Jakie są korzyści?

Taryfa D jest rozwiązaniem dotychczasowych bolączek przedsiębiorców w zarządzaniu energią. Jest to narzędzie pozwalające już niewielkim przedsiębiorcom wykorzystad rozwiązania maklerskie. Klienci o zużyciu energii już od poziomu 4-5 MWh/m-c (rachunek łączny pow. 2 tys zł/m-c) zyskują bezcenną wiedzę o własnej firmie, nieosiągalne dotychczas możliwości kupowania energii bezpośrednio z TGE oraz możliwośd zdalnego bilansowania energii między własnymi punktami. Ponadto klient zyskuje możliwośd nieograniczonego terenowo „wyzerowania bilansowego” swoich kosztów energii, a odnawialne źródła energii może pod własne potrzeby wybudowad na drugim końcu Polski!

Standardowy odbiorca energii elektrycznej w grupie taryfowej C jest rozliczany w oparciu o narzucony profil standardowy OSD. Co to oznacza? To oznacza, że w danej godzinie odbiorca może nie zużywać w ogóle energii, a i tak zostanie my przypisany do tej godziny pobór. Profil standardowy odpowiada statystycznemu obciążeniu krajowego systemu elektroenergetycznego.

Np. jeżeli firma pracuje od godziny 17:00 i po tym czasie zostaną wyłączone wszystkie odbiorniki energii, to i tak zużycie energii występuje. Ceny energii elektrycznej w godzinach największego zapotrzebowania na energię elektryczną, czyli w ciągu dnia w szczycie są najwyższe, natomiast w nocy, gdy zapotrzebowanie jest najniższem to ceny energi równie są najniższe.

Łącząc taryfę D z instalacją PV zyskujemy rzeczywiste rozliczenia i nisamowite korzyści!

Średnioroczny godzinowy profil zużycia obiektu z instalacją PV

Taryfa dynamiczna jest nowoczesnym rozwiązaniem na miarę każdego podmiotu zużywającego w rozproszonych punktach przynajmniej 50 MWh/rok, co daje nam rachunek w granicach 3 tys. zł/m-c. W przypadku zastosowania bilansowania zdalnego lub bilansowania między licznikowego klienci zyskują niedostępne do tej pory rozwiązania co pozwala wygenerowad dużą korzyść w odniesieniu do dotychczasowych rozwiązań.

Taryfa D, to pierwszy taki produkt w Polsce.

W sytuacji nieprzewidzianych oddziaływań na energetykę, my dbamy o Twoją niezależność, stabilność i bezpieczeństwo wdrażając nowoczesne rozwiązania.

Dbamy o naszych klientów zapewniając im również niezbędną wiedzę w pigułce poprzez niezależny monitor rynku branżowego.

ZACZNIJ OSZCZĘDZAĆ I DBAĆ O ŚRODOWISKO

Umów się z doradcą na rozmowę

730 570 260

biuro@greensolarsystem.pl