Troidalny system grzewczy

Wybierz mądrze, wybierz dobrą Energię!

Troidalny system grzewczy.

Badania przeprowadzone przez Kanadyjski Instytut Elektrotechniki, dokumentują, iż w tego typu kotłach praktycznie nie występuje zjawisko elektrolizy, gdyż na jednej elektrodzie nie występuje natężenie większe niż 2,7A, które to natężenie jest zbyt niskie do wytworzenia zjawiska elektrolizy.
Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje tam zjawisko niszczenia elektrod i zanieczyszczania czynnika rozprowadzającego ciepło.
W celu podpięcia kotłowni do systemu grzewczego radzimy korzystad z systemu PP (polipropylenowego) co pozwoli na zmniejszenie strat ciepła i szybki montaż.

Jakie są korzyści?

 • brak konieczności remontu pomieszczeń – w sytuacji, gdy chcemy wymienić tylko rodzaj ogrzewania z węgla, gazu, peletu, oleju czy innego posiadającego już gotową infrastrukturę grzewczą, wymieniamy tylko źródło lub stosujemy rónoległe obejście. Dzięki temu system nie wymaga dodatkowych inwestycji.
 • wygoda i oszczędność czasu – system jest bezobsługowy, działa w pełni autonomicznie, dzięki czemu zaoszczędzamy mnóstwo czasu.
 • dostępność, powszechność i możliwość wytwórcza – dzięki zamianie innych paliw na energię elektryczną, zyskujemy możliwość wytworzenia i „zmagazynowania w sieci” wystarczającej ilości paliwa do zasilania naszego „piecyka” dzięki fotowoltaice lub innemu urządzaniu wytwórczego. Jest to kolejny krok do pełnego uniezależnienia się od sprzedawcy paliw do zasilania naszego systemu grzewczego.
 • oszczędność miejsca – dzięki kompaktowej formie, system nie wymaga dodatkowej kotłowni, dlatego możemy dotychczasowe pomieszczenia przekształcić w warsztat, narzędziownie czy inne potrzebne pomieszczenie.
 • brak emisji CO2 – system jest zeroemisyjny, dzięki czemu dbamy o otaczające nas środowisko, czystość powietrza i dzięki wysokiej sprawności urządzeń również o naszą kieszeń.
 • synergia rozwiązań – system idealnie współdziała z pozostałymi produktami redukując zużycie, wydatki na ogrzewanie i pozwala realnie zarządzad poziomem kosztów grzewczych, co przybliża nas do pasywności.

Troidalny system grzewczy – schemat budowy przedstawiony, dzięki precyzyjnie dobranym komponentom eliminuje wady i niedoskonałości poprzednich generacji tego typu rozwiązao, dzięki czemu system staje się bezobsługowy, niezawodny oraz kompaktowy. Dzięki pełnej automatyce i odpowiedniemu sterownikowi zyskujemy komfort użytkowania, a „palenie w piecu” ogranicza się do wyboru temperatury

Podsumowanie zalet ogrzewania troidalnym przepływowym podgrzewaczem wody

 • Bezpośrednia zamiana energii przepływu elektronów w energię cieplną – brak grzałek.
 • Błyskawiczne nagrzewanie nośnika ciepła w bloku kotła.
 • Płynna regulacja poboru mocy od 1 do 20 kW z dodatkową wersją dogrzewania do 30 kW.
 • W odróżnieniu od poprzednich kotłów katodowych I generacji elektrody nie wchodzą w reakcję chemiczną z wodą.
 • Może pracowad praktycznie z każdym nośnikiem ciepła.
 • Pierwszy na świecie kocioł troidalny mogący pracowad z systemem różnicowym (bezpieczny).
 • Możliwości pracy od 110V do 0,4 kV zarówno na 1 fazie jak również na 2-3 fazach.
 • Ze względu na niewielkie wymiary i wagę nie ma specjalnych wymogów dotyczących transportu oraz składowania urządzeń.

Skład kompletnego sysytemu:

System zastosowany autonomicznie dla domku o powierzchni grzewczej 150m2 to koszt miesięczny średni około 650 zł, który łącząc z fotowoltaiką możemy zredukować nawet do zera. Oczywiście są to dane dla średniej tempaeratury 21-22 stopni i standardowego zużycia wody dla 3 osób.
Podane koszty mogą różnić się w zależności od klasy ocieplenia budynku i ilości ogrzewanej wody użytkowej.

ZACZNIJ OSZCZĘDZAĆ I DBAĆ O ŚRODOWISKO

Umów się z doradcą na rozmowę

730 570 260

biuro@greensolarsystem.pl